Медицина оешмалары һәм БСМП арасында тәҗрибә уртаклашу кысаларында, Алтай крае һәм Удмуртия Республикасының белгечләре булып китте

2019 елның 5 июне, чәршәмбе

2019 елның 5 июнендә, чираттагы тапкыр, медицина оешмалары һәм БСМП арасында тәҗрибә уртаклашу кысаларында, Алтай крае һәм Удмуртия Республикасының белгечләре булып китте. 23 кешелек делегация составында җитәкчеләр һәм аларның урынбасарлары бар иде. Ашыгыч медицина ярдәме хастаханәсе турында презентация күрсәткәннән соң, делегация әгъзалары пациент нинди юлны уза, шул ук юлны үтте. Алар шок залын, реанимация, компьютер томографиясе кабинетын, рентгенохирургия һәм кардиохирургия кабинетын карады. Кыска вакыт эчендә безнең кунаклар бөтен хастаханә белән диярлек танышырга өлгерде: кабул итү бүлегеннән башлап, безнең Дан скверы белән. Экскурсия ахырында кунаклар БСМПда медицина ярдәме күрсәтү дәрәҗәсенә, аның көйләнеше һәм төгәл эшләнгәнлегенә соклану белдерделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: